Временска прогноза
No data available
Београд
--- °C
Weather details

Bagrem u Srbiji (2)

Stevan Kupusinac "Priručnik za korišćenje bagremove paše i još ponešto za pčelare"

Rana bagremova paša

 

Ova paša obuhvata predele u Srbiji i Vojvodini, a najmedonosniji reoni su: Deliblatska peščara u južnom Banatu, gde je pod bagremom oko 8.000 hektara; Kelebija, u blizini Subotice, gde ima bagrema na oko 6.000 hektara. Na ovu lokaciju dodje oko 10.000 košnica. Odlična lokacija je i okolina Bačke Palanke, gde na pašu donesu i do 2.000 košnica. Zatim ima manjih bagremovih šuma kod Starčeva, Ečke i Vladimirovaca.

 

 

Južno od Save i Dunava medonosna područja su Mihajlovac kod Male Krsne, Osipaonica, Miloševac, Lazarevac, Krnjevo, Veliko Orašje, Simićevo i Porodin kod Velike Plane, Kravlji Do i Veliko Crniće kod Požarevca, Kovačevac, Golobodak kod Smederevske Palanke, Batočina, Brzan, Bagrdan, okolina Ćuprije, Paraćina, Jagodine, Stalaća, Aleksinca i Niša, Mali i Veliki Popović kod Ralje, Štitari kod Kruševca.

U Mačvi, tereni poznati po bagremu su Salaš Crnobarski, Noćaj, Globovac, Prnjavor, okolina Šapca u zahvatu autoputa Beograd - Šabac.

 

Add comment

Претрага
Посета
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДанас20
mod_vvisit_counterЈуче358
mod_vvisit_counterОве недеље1678
mod_vvisit_counterОвог месеца7898
mod_vvisit_counterУкупно1147653