Временска прогноза
No data available
Београд
--- °C
Weather details

Radovi na pčelinjaku u septembru

„Pčelarski priručnik“, Boža Petrović, dr Slavomir Popović

Septembar je mesec u kome, po pravilu, nema pčelinje paše, a sko je ima (bela detelina, konjski bosiok), ona je slaba. Sa ovim mesecom nastaju velike promene u pčelinjim društvima koja već osećeju da se približava period mirovanja.

Praktično, ako su obavljeni svi radovi na pčelinjaku koji su predvidjeni za mesec avgust, u septembru mesecu aktivnosti na pčelinjaku su znatno manje nego u predhodnom mesecu. Medjutim, praksa pokazuje da mnogi pčelari propuste niz radova iz avgusta za septembar. To, svakako, nije dobro, ali kad je već tako, onda treba u septembru obratiti pažnju da se, što pre, završe započeti radovi iz meseca avgusta, a naročito: prihranjivanje pčela; obezbedjenje kvalitetnog saća u košnici; provera kvaliteta i količine meda, odnosno rezervne hrane; jesenji pregled pčelinjih društava; otklanjanje nedostataka u košnici i dr.

 

Add comment

Претрага
Посета
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДанас184
mod_vvisit_counterЈуче390
mod_vvisit_counterОве недеље2764
mod_vvisit_counterОвог месеца1242
mod_vvisit_counterУкупно1409739